Добровільна сплата аліментів

Добровільна сплата аліментів, визначених судом

Spread the love

Обов’язки батьків  утримувати своїх дітей

Сімейна гармонія та благополуччя дітей є одним із найважливіших аспектів суспільного життя.

 Законодавство України визнає цей факт і закріплює обов’язок батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Загальні зсади

СК передбачає, що батьки мають право вирішувати питання щодо утримання дітей в першу чергу шляхом укладення домовленості між собою, включаючи можливість укладення нотаріально посвідченого договору про аліменти.

Судовий розгляд

Проте, у випадку незгоди між батьками, спір щодо аліментів вирішується в судовому порядку.

 Розмір аліментів визначається судом, і при цьому враховуються різні фактори, такі як стан здоров’я дитини та платника аліментів, їхнє матеріальне становище, фінансові обов’язки платника, а також інші обставини, що мають значення.

У статті наводиться відповідь на питання, щодо добровільної сплати аліментів на утримання дитини.

Розуміння цих аспектів допоможе всім сторонам забезпечити найкращі умови для розвитку дітей та виконання законодавчих вимог у цій сфері.

Батьки, відповідно до Статті 180 Сімейного кодексу України (далі – СК), мають обов’язок фінансово підтримувати свою дитину до досягнення нею повноліття.

За основними положеннями СК, регулювання сімейних відносин, зокрема щодо фінансового утримання дітей батьками, передбачає в першу чергу можливість батьків самостійно вирішувати це питання, укладаючи між собою договори, які нотаріально посвідчуються. Ці договори мають визначати строки та розмір аліментів.

У випадку, коли батьки не можуть дійти згоди щодо утримання дитини, спір вирішується в судовому порядку.

В такому разі вже суд визначає розмір аліментів, беручи до уваги ряд факторів, зокрема: стан здоров’я та матеріальне становище самої дитини; стан здоров’я та фінансове становище батька або матері, який/яка зобов’язаний/зобов’язана сплачувати аліменти; інші фактори, такі як наявність інших дітей у батька або матері, непрацездатність чи інші особисті обставини тощо.

Розмір аліментів повинен бути таким, щоб забезпечити гармонійний розвиток дитини.

Заборгованість по аліментах виникає, якщо батьки не виконують свої обов’язки чи роблять це неналежно.

Навіть в тому випадку, якщо розмір аліментів на утримання дитини було визначено судом, платник, не очікуючи звернення стягувачам до виконавчої служби за примусовим їх стягненням, може перераховувати аліменти  одержувачу, у погоджений ними спосіб.

Підстави перегляду розміру аліментів

Важливо зауважити, що відповідно до Статті 192 СК України розмір аліментів, встановлений рішенням суду або домовленістю батьків, може бути змінено за рішенням суду у разі зміни обставин, таких як зміна матеріального чи сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я одного з батьків та інші обставини, передбачені законом.

Приєднуйтесь до моїх соціальних мереж:

https://www.instagram.com/legalsolutionsdnipro/?hl=uk

https://www.facebook.com/gruntjlegalassistance/

Читайте також в соціальних мережах